VantageGains

A VantageGains egy kétes alkalmazás, amelyet a kutatók azonosítottak. A szoftver alapos vizsgálata során a szakértők megállapították, hogy a reklámprogramok kategóriájába tartozik. Ennek az alkalmazásnak az elsődleges működési módja az agresszív és tolakodó reklámkampányok lebonyolítása. Ezenkívül a VantageGains az AdLoad adware családhoz tartozik, és úgy tervezték, hogy hatással legyen a Mac-eszközök felhasználóira.

A VantageGainshez hasonló reklámprogramok jelenléte komoly adatvédelmi aggályokhoz vezethet

Az adware szoftver egy olyan formája, amelyet kifejezetten arra terveztek, hogy megkönnyítse a különféle típusú hirdetések megjelenítését a felhasználók által felkeresett webhelyeken vagy az általuk használt egyéb felületeken. Ezek a hirdetések számos formátumot ölelnek fel, beleértve az előugró ablakokat, bannereket, kuponokat, fedvényeket, felméréseket és egyebeket.

Ezeknek a hirdetéseknek a természete azonban gyakran problémás. Hajlamosak erőteljesen népszerűsíteni az online taktikákat, a megbízhatatlan vagy potenciálisan káros szoftvereket és a PUP-okat (potenciálisan nemkívánatos programokat), sőt bizonyos esetekben még rosszindulatú programokat is. Ezekre a hirdetésekre való kattintás különféle nem kívánt következményekkel járhat. Egyes hirdetéseket akár szkriptek végrehajtására is be lehet programozni, amelyek rejtett letöltéseket vagy szoftvertelepítéseket indíthatnak el, gyakran az Ön tudta vagy beleegyezése nélkül.

Fontos megérteni, hogy bár a felhasználók időnként legitim tartalommal találkozhatnak ezeken a hirdetéseken keresztül, nem valószínű, hogy a fejlesztők vagy a felhatalmazott felek valóban támogatják az ilyen tartalmat. Sok esetben ezeket a promóciókat csalók szervezik, akik különféle termékekhez kapcsolódó társult programokat használnak ki, hogy jogellenesen jutalékot szerezzenek.

Ezenkívül az olyan adware, mint a VantageGains, valószínűleg részt vesz az érzékeny felhasználói adatok gyűjtésében. Az ilyen alkalmazásokat érdeklő információk olyan részleteket tartalmaznak, mint a meglátogatott webhelyek, keresési lekérdezések, internetes cookie-k, felhasználónevek és jelszavak, személyazonosításra alkalmas adatok és még hitelkártyaszámok is. Miután ezeket az adatokat összegyűjtöttük, harmadik feleknek eladhatóak haszonszerzés céljából, vagy más módon felhasználhatók jogellenes célokra. Ez kiemeli a reklámprogramokkal való találkozással és az azokkal való interakcióval kapcsolatos lehetséges kockázatokat, valamint a robusztus kiberbiztonsági gyakorlatok fenntartásának fontosságát az Ön személyes adatainak védelme érdekében.

A reklámprogramok és a kiskutyák különféle megkérdőjelezhető terjesztési taktikákat alkalmaznak

A reklámprogramok és a PUP-ok arról híresek, hogy különféle kétes terjesztési taktikákat alkalmaznak, hogy kifejezett beleegyezésük nélkül beszivárogjanak a felhasználók rendszereibe. Ezek a taktikák gyakran kihasználják a felhasználók tudatosságának hiányát és hajlamukat arra, hogy figyelmen kívül hagyják a lehetséges kockázatokat. A következőképpen alkalmaznak ezek a rosszindulatú entitások megkérdőjelezhető terjesztési módszereket:

  • Szoftvercsomagolás : Az egyik legelterjedtebb taktika a reklámprogramok vagy a PUP-ok összekapcsolása legitim szoftverletöltésekkel. Azok a felhasználók, akik elsietnek a telepítési folyamatokon, véletlenül beleegyezhetnek további, nem kívánt szoftverek telepítésébe.
  • Megtévesztő telepítők : Egyes telepítők szándékosan alapvető szoftverfrissítéseknek vagy hasznos alkalmazásoknak álcázzák a reklámprogramokat vagy a PUP-okat. Előfordulhat, hogy a felhasználók nem veszik észre, hogy potenciálisan káros szoftvereket telepítenek.
  • Hamis rendszerriasztások : A felhasználók megtévesztő előugró ablakokkal vagy rendszerriasztásokkal találkozhatnak, amelyek nem létező biztonsági fenyegetésekre figyelmeztetnek. Ha ezekre a figyelmeztetésekre kattint, hamis biztonsági szoftver telepítéséhez vezethet, amely valójában egy PUP.
  • Szoftverrepedés és kulcsgens : A feltört szoftvereket vagy kulcsgeneket kínáló tiltott webhelyek rejtett reklámprogramokat vagy PUP-okat tartalmazhatnak ezeken a letöltéseken. A kalózszoftvert kereső felhasználók tudtukon kívül nem kívánt programokat telepíthetnek.
  • Rosszindulatú reklámozás : A rosszindulatú reklámozás magában foglalja a káros hirdetések legitim webhelyeken való elhelyezését. Ezekre a hirdetésekre kattintva reklámprogramok vagy kiskutyák letöltését és telepítését indíthatja el.
  • Hamis frissítések : A felhasználók előugró ablakokkal vagy értesítésekkel találkozhatnak, amelyek azt állítják, hogy szoftverük, például böngészőjük vagy beépülő moduljaik frissítést igényelnek. Ha ezekre az utasításokra kattint, nem kívánt szoftverek telepítéséhez vezethet.
  • Fertőzött e-mail mellékletek : A kiberbűnözők gyakran spam e-maileken keresztül terjesztenek nem biztonságos mellékleteket. E mellékletek megnyitása reklámprogramok vagy PUP-ok telepítését indíthatja el.
  • Böngészőbővítmények/bővítmények : A felhasználókat arra kérhetik, hogy telepítsenek látszólag előnyös böngészőbővítményeket vagy kiegészítőket, amelyek fokozott funkcionalitást ígérnek, de valójában rosszindulatú viselkedést idéznek elő.
  • Social Engineering : A csalók meggyőző taktikákat alkalmazhatnak, hogy meggyőzzék a felhasználókat, hogy telepítsenek látszólag ártalmatlan szoftvereket, hogy aztán később felfedezzék a rosszindulatú szándékot.

Ezek a taktikák aláhúzzák az óvatos online viselkedés gyakorlásának fontosságát, mint például a szoftverek megbízható forrásból való letöltése, a telepítési utasítások áttekintése, a szoftverek rendszeres frissítése és a biztonsági eszközök használata a nem kívánt vagy rosszindulatú programok véletlen telepítésének megakadályozására.

Felkapott

Legnézettebb

Betöltés...