VantageGains

„VantageGains“ yra abejotina programa, kurią nustatė mokslininkai. Nuodugniai ištyrę šią programinę įrangą, ekspertai nustatė, kad ji patenka į reklaminių programų kategoriją. Pagrindinis šios programos veikimo būdas yra agresyvių ir įkyrių reklaminių kampanijų vykdymas. Be to, „VantageGains“ priklauso „AdLoad“ reklaminių programų šeimai ir yra sukurta paveikti „Mac“ įrenginių naudotojus.

Tokių reklaminių programų kaip „VantageGains“ buvimas gali sukelti rimtų privatumo problemų

Adware yra programinės įrangos forma, specialiai sukurta palengvinti įvairių tipų reklamų rodymą svetainėse, kuriose naudotojai lankosi, arba kitose sąsajose, su kuriomis jie sąveikauja. Šie skelbimai apima įvairius formatus, įskaitant iššokančiuosius langus, reklamjuostes, kuponus, perdangas, apklausas ir kt.

Tačiau šių reklamų pobūdis dažnai yra problemiškas. Jie linkę labai reklamuoti internetinę taktiką, nepatikimą arba potencialiai žalingą programinę įrangą ir PUP (potencialiai nepageidaujamas programas), o kai kuriais atvejais net kenkėjiškas programas. Spustelėjus šiuos skelbimus gali kilti įvairių nenumatytų pasekmių. Kai kurie skelbimai netgi gali būti užprogramuoti vykdyti scenarijus, kurie gali sukelti paslėptus programinės įrangos atsisiuntimus ar diegimus, dažnai be jūsų žinios ar sutikimo.

Svarbu suprasti, kad nors naudotojai kartais gali susidurti su teisėtu turiniu per šiuos skelbimus, mažai tikėtina, kad jo kūrėjai ar įgaliotosios šalys iš tikrųjų pritars tokiam turiniui. Daugeliu atvejų šias akcijas organizuoja sukčiai, kurie naudojasi su įvairiais produktais susijusiomis filialų programomis, kad neteisėtai gautų komisinius.

Be to, tokios reklaminės programos kaip „VantageGains“ greičiausiai renka neskelbtinus vartotojo duomenis. Informacija, kuria domisi tokios programos, apima tokią informaciją kaip aplankytos svetainės, paieškos užklausos, interneto slapukai, naudotojų vardai ir slaptažodžiai, asmenį identifikuojanti informacija ir net kredito kortelių numeriai. Surinkus šiuos duomenis, jie gali būti parduoti trečiosioms šalims siekiant pelno arba kitaip panaudoti neteisėtais tikslais. Tai pabrėžia galimą riziką, susijusią su susidūrimu su reklaminėmis programomis ir sąveika su ja, ir tai, kaip svarbu išlaikyti patikimą kibernetinio saugumo praktiką, siekiant apsaugoti jūsų asmeninę informaciją.

Reklaminė programinė įranga ir PUP taiko įvairias abejotinas platinimo taktikas

Reklaminės programos ir PUP yra žinomi tuo, kad naudoja įvairias abejotinas platinimo taktikas, kad įsiskverbtų į vartotojų sistemas be aiškaus jų sutikimo. Ši taktika dažnai išnaudoja vartotojų sąmoningumo stoką ir jų polinkį nepastebėti galimos rizikos. Štai kaip šie kenkėjiški subjektai naudoja abejotinus platinimo metodus:

  • Programinės įrangos susiejimas : viena iš labiausiai paplitusių taktikų yra reklaminių programų arba PUP susiejimas su teisėtais programinės įrangos atsisiuntimais. Diegimo procesus skubantys vartotojai gali netyčia sutikti įdiegti papildomą, nepageidaujamą programinę įrangą.
  • Apgaulingi montuotojai : kai kurie diegėjai sąmoningai užmaskuoja reklamines programas arba PUP kaip esminius programinės įrangos naujinius arba naudingas programas. Vartotojai gali nesuvokti, kad diegia potencialiai žalingą programinę įrangą.
  • Apgaulingi sistemos įspėjimai : vartotojai gali susidurti su apgaulingais iššokančiaisiais langais arba sistemos įspėjimais, įspėjančiais apie neegzistuojančias saugumo grėsmes. Spustelėjus šiuos įspėjimus gali būti įdiegta netikra saugos programinė įranga, kuri iš tikrųjų yra PUP.
  • Programinės įrangos įtrūkimai ir raktai : nelegaliose svetainėse, kuriose siūloma nulaužta programinė įranga arba raktų genai, šiuose atsisiuntimuose gali būti paslėptų reklaminių programų arba PUP. Vartotojai, ieškantys piratinės programinės įrangos, gali nesąmoningai įdiegti nepageidaujamas programas.
  • Kenkėjiška reklama : kenkėjiška reklama apima žalingų reklamų pateikimą teisėtose svetainėse. Spustelėjus šiuos skelbimus, gali būti atsisiunčiama ir įdiegiama reklaminė programinė įranga arba PUP.
  • Netikri naujinimai : vartotojai gali matyti iššokančiuosius langus arba pranešimus, kuriuose teigiama, kad jų programinę įrangą, pvz., naršykles ar papildinius, reikia atnaujinti. Spustelėjus šiuos raginimus gali būti įdiegta nepageidaujama programinė įranga.
  • Užkrėsti el. pašto priedai : kibernetiniai nusikaltėliai dažnai platina nesaugius priedus per el. pašto šiukšles. Atidarius šiuos priedus, gali būti įdiegta reklaminė programinė įranga arba PUP.
  • Naršyklės plėtiniai / priedai : vartotojai gali būti raginami įdiegti, atrodo, naudingus naršyklės plėtinius arba priedus, kurie žada patobulintas funkcijas, bet iš tikrųjų sukelia kenkėjišką elgesį.
  • Socialinė inžinerija : sukčiai gali naudoti įtikinamą taktiką, kad įtikintų vartotojus įdiegti iš pažiūros nekenksmingą programinę įrangą, kad vėliau sužinotų apie jos piktybinius ketinimus.

Ši taktika pabrėžia atsargaus elgesio internete svarbą, pvz., atsisiųsti programinę įrangą iš patikimų šaltinių, atidžiai išnagrinėti diegimo raginimus, reguliariai atnaujinti programinę įrangą ir naudoti saugos įrankius, padedančius išvengti netyčinio nepageidaujamų ar kenkėjiškų programų įdiegimo.

Tendencijos

Labiausiai žiūrima

Įkeliama...