VantageGains

VantageGains ir apšaubāma lietojumprogramma, ko pētnieki ir identificējuši. Rūpīgi pārbaudot šo programmatūru, eksperti ir pārliecinājušies, ka tā ietilpst reklāmprogrammatūras kategorijā. Šīs lietojumprogrammas galvenais darbības veids ir agresīvu un uzmācīgu reklāmas kampaņu vadīšana. Turklāt VantageGains pieder AdLoad reklāmprogrammatūru saimei un ir paredzēts, lai ietekmētu Mac ierīču lietotājus.

Reklāmprogrammatūras, piemēram, VantageGains, klātbūtne var radīt nopietnas bažas par privātumu

Reklāmprogrammatūra ir programmatūras veids, kas īpaši izstrādāts, lai atvieglotu dažāda veida reklāmu rādīšanu lietotāju apmeklētajās vietnēs vai citās saskarnēs, ar kurām viņi mijiedarbojas. Šīs reklāmas ietver dažādus formātus, tostarp uznirstošos logus, reklāmkarogus, kuponus, pārklājumus, aptaujas un citus.

Tomēr šo sludinājumu raksturs bieži ir problemātisks. Tie mēdz stipri reklamēt tiešsaistes taktiku, neuzticamu vai potenciāli kaitīgu programmatūru un PUP (potenciāli nevēlamas programmas), un dažos gadījumos pat ļaunprātīgu programmatūru. Noklikšķinot uz šīm reklāmām, var rasties dažādas neparedzētas sekas. Dažas reklāmas var pat ieprogrammēt, lai izpildītu skriptus, kas var izraisīt slēptas programmatūras lejupielādes vai instalācijas, bieži vien bez jūsu ziņas vai piekrišanas.

Ir svarīgi saprast, ka, lai gan lietotāji dažkārt var saskarties ar likumīgu saturu, izmantojot šīs reklāmas, ir maz ticams, ka tā izstrādātāji vai pilnvarotās puses patiešām atbalstīs šādu saturu. Daudzos gadījumos šīs akcijas organizē krāpnieki, kuri izmanto ar dažādiem produktiem saistītas saistītās programmas, lai nelikumīgi iegūtu komisijas maksu.

Turklāt reklāmprogrammatūra, piemēram, VantageGains, iespējams, iesaistās sensitīvu lietotāju datu vākšanā. Informācija, kas interesē šādas lietojumprogrammas, ietver tādu informāciju kā apmeklētās vietnes, meklēšanas vaicājumi, interneta sīkfaili, lietotājvārdi un paroles, personu identificējoša informācija un pat kredītkaršu numuri. Kad šie dati ir apkopoti, tos var pārdot trešajām personām peļņas gūšanai vai citādi izmantot nelikumīgiem mērķiem. Tas uzsver iespējamos riskus, kas saistīti ar saskarsmi ar reklāmprogrammatūru un mijiedarbību ar to, kā arī to, cik svarīgi ir uzturēt stabilas kiberdrošības prakses, lai aizsargātu jūsu personisko informāciju.

Reklāmprogrammatūra un PUP izmanto dažādas apšaubāmas izplatīšanas taktikas

Reklāmprogrammatūra un PUP ir bēdīgi slaveni ar to, ka izmanto dažādas apšaubāmas izplatīšanas taktikas, lai iefiltrētos lietotāju sistēmās bez viņu skaidras piekrišanas. Šīs taktikas bieži izmanto lietotāju informētības trūkumu un tieksmi nepamanīt iespējamos riskus. Lūk, kā šīs ļaunprātīgās vienības izmanto apšaubāmas izplatīšanas metodes.

  • Programmatūras komplektēšana : viena no visizplatītākajām taktikām ir reklāmprogrammatūras vai PUP komplektēšana ar likumīgām programmatūras lejupielādēm. Lietotāji, kuri steidzas ar instalēšanas procesu, var netīšām piekrist instalēt papildu, nevēlamu programmatūru.
  • Maldinoši instalētāji : daži instalētāji apzināti maskē reklāmprogrammatūru vai PUP kā būtiskus programmatūras atjauninājumus vai noderīgas lietojumprogrammas. Lietotāji var neapzināties, ka instalē potenciāli kaitīgu programmatūru.
  • Viltus sistēmas brīdinājumi : lietotāji var saskarties ar maldinošiem uznirstošajiem logiem vai sistēmas brīdinājumiem, kas brīdina par neesošiem drošības apdraudējumiem. Noklikšķinot uz šiem brīdinājumiem, var tikt instalēta viltota drošības programmatūra, kas patiesībā ir PUP.
  • Programmatūras uzlauzumi un atslēgu ģenerētie elementi : nelegālās vietnēs, kurās tiek piedāvāta uzlauzta programmatūra vai atslēgu ģenerētie elementi, šajās lejupielādēs var būt ietverta slēpta reklāmprogrammatūra vai PUP. Lietotāji, kuri meklē pirātisku programmatūru, var neapzināti instalēt nevēlamas programmas.
  • Ļaunprātīga reklamēšana : ļaunprātīga reklāma ietver kaitīgu reklāmu izvietošanu likumīgās vietnēs. Noklikšķinot uz šīm reklāmām, var tikt lejupielādēta un instalēta reklāmprogrammatūra vai PUP.
  • Viltus atjauninājumi : lietotāji var saskarties ar uznirstošajiem logiem vai paziņojumiem, kas apgalvo, ka viņu programmatūra, piemēram, pārlūkprogrammas vai spraudņi, ir jāatjaunina. Noklikšķinot uz šīm uzvednēm, var tikt instalēta nevēlama programmatūra.
  • Inficēti e-pasta pielikumi : kibernoziedznieki bieži izplata nedrošus pielikumus, izmantojot surogātpasta e-pastus. Atverot šos pielikumus, var tikt sākta reklāmprogrammatūras vai PUP instalēšana.
  • Pārlūka paplašinājumi/papildinājumi : lietotājiem var tikt piedāvāts instalēt šķietami izdevīgus pārlūkprogrammas paplašinājumus vai papildinājumus, kas sola uzlabotas funkcionalitātes, bet faktiski rada ļaunprātīgu darbību.
  • Sociālā inženierija : krāpnieki var izmantot pārliecinošas taktikas, lai pārliecinātu lietotājus instalēt šķietami nekaitīgu programmatūru, lai vēlāk atklātu tās ļaunprātīgo nolūku.

Šī taktika uzsver, cik svarīgi ir praktizēt piesardzīgu rīcību tiešsaistē, piemēram, lejupielādēt programmatūru no uzticamiem avotiem, rūpīgi pārbaudīt instalēšanas uzvednes, regulāri atjaunināt programmatūru un izmantot drošības rīkus, lai novērstu nevēlamu vai ļaunprātīgu programmu netīšu instalēšanu.

Tendences

Visvairāk skatīts

Notiek ielāde...