VantageGains

VantageGains on kahtlane rakendus, mille teadlased on tuvastanud. Selle tarkvara põhjalikul uurimisel on eksperdid kindlaks teinud, et see kuulub reklaamvara kategooriasse. Selle rakenduse peamine töörežiim hõlmab agressiivsete ja pealetükkivate reklaamikampaaniate läbiviimist. Lisaks kuulub VantageGains AdLoadi reklaamvara perekonda ja on loodud mõjutama Maci seadmete kasutajaid.

Reklaamvara, nagu VantageGains, olemasolu võib põhjustada tõsiseid privaatsusprobleeme

Reklaamvara on tarkvara vorm, mis on spetsiaalselt loodud eri tüüpi reklaamide kuvamise hõlbustamiseks veebisaitidel, mida kasutajad külastavad või muudel liidestel, millega nad suhtlevad. Need reklaamid hõlmavad mitmesuguseid vorminguid, sealhulgas hüpikaknaid, bännereid, kuponge, ülekatteid, küsitlusi ja palju muud.

Nende reklaamide olemus on aga sageli problemaatiline. Nad kipuvad tugevalt reklaamima võrgutaktikat, ebausaldusväärset või potentsiaalselt kahjulikku tarkvara ja PUP-sid (potentsiaalselt soovimatud programmid) ja mõnel juhul isegi pahavara. Nendel reklaamidel klõpsamine võib kaasa tuua mitmesuguseid soovimatuid tagajärgi. Mõned reklaamid võidakse isegi programmeerida käivitama skripte, mis võivad käivitada tarkvara varjatud allalaadimise või installimise, sageli teie teadmata või nõusolekuta.

Oluline on mõista, et kuigi kasutajad võivad nende reklaamide kaudu aeg-ajalt kohtuda seadusliku sisuga, on ebatõenäoline, et selle arendajad või volitatud osapooled sellist sisu tegelikult toetavad. Paljudel juhtudel korraldavad neid tutvustusi petturid, kes kasutavad ebaseaduslikult komisjonitasude saamiseks ära erinevate toodetega seotud sidusprogramme.

Lisaks tegeleb reklaamvara nagu VantageGains tõenäoliselt tundlike kasutajaandmete kogumisega. Teave, millest sellised rakendused on huvitatud, sisaldab selliseid üksikasju nagu külastatud veebisaidid, otsingupäringud, Interneti-küpsised, kasutajanimed ja paroolid, isikut tuvastav teave ja isegi krediitkaardinumbrid. Kui need andmed on kogutud, saab neid kasumi saamiseks müüa kolmandatele isikutele või muul viisil ebaseaduslikel eesmärkidel ära kasutada. See rõhutab võimalikke riske, mis on seotud reklaamvaraga kokku puutumisega ja sellega suhtlemisega, ning tugevate küberturvalisuse tavade säilitamise tähtsust teie isikuandmete kaitsmiseks.

Reklaamvara ja PUP-id kasutavad erinevaid küsitavale levitamistaktikaid

Reklaamvara ja PUP-id on kurikuulsad selle poolest, et kasutavad kasutajate süsteemidesse tungimiseks ilma nende selgesõnalise nõusolekuta mitmesuguseid kahtlaseid levitamisvõtteid. Need taktikad kasutavad sageli ära kasutajate ebateadlikkust ja kalduvust potentsiaalsetest riskidest mööda vaadata. Need pahatahtlikud üksused kasutavad küsitavaid levitamismeetodeid järgmiselt.

  • Tarkvara komplekteerimine : üks levinumaid taktikaid hõlmab reklaamvara või PUP-ide komplekteerimist seadusliku tarkvara allalaadimisega. Installimisprotsessidega kiirustavad kasutajad võivad tahtmatult nõustuda täiendava soovimatu tarkvara installimisega.
  • Petlikud installijad : mõned installijad maskeerivad reklaamvara või PUP-e tahtlikult oluliste tarkvaravärskenduste või kasulike rakendustena. Kasutajad ei pruugi aru saada, et nad installivad potentsiaalselt kahjulikku tarkvara.
  • Vale süsteemihoiatused : kasutajad võivad kogeda petlikke hüpikaknaid või süsteemihoiatusi, mis hoiatavad olematute turvaohtude eest. Nendel hoiatustel klõpsamine võib viia võltsitud turvatarkvara installimiseni, mis on tegelikult PUP.
  • Tarkvarapraod ja võtmegeenid : ebaseaduslikud veebisaidid, mis pakuvad krakitud tarkvara või võtmegene, võivad sisaldada peidetud reklaamvara või PUP-e. Piraattarkvara otsivad kasutajad võivad tahtmatult installida soovimatuid programme.
  • Pahatahtlik reklaamimine : pahatahtlik reklaam hõlmab kahjulike reklaamide paigutamist seaduslikele veebisaitidele. Nendel reklaamidel klõpsamine võib käivitada reklaamvara või PUP-ide allalaadimise ja installimise.
  • Võltsvärskendused : kasutajad võivad kohata hüpikaknaid või teatisi, mis väidavad, et nende tarkvara (nt brauserid või pistikprogrammid) vajab värskendamist. Nendel viipadel klõpsamine võib viia soovimatu tarkvara installimiseni.
  • Nakatunud meilimanused : küberkurjategijad levitavad sageli ebaturvalisi manuseid rämpsposti kaudu. Nende manuste avamine võib käivitada reklaamvara või PUP-ide installimise.
  • Brauseri laiendused/lisandmoodulid : kasutajatel võidakse paluda installida näiliselt kasulikke brauseri laiendusi või lisandmooduleid, mis lubavad täiustatud funktsioone, kuid tegelikult tekitavad pahatahtlikku käitumist.
  • Sotsiaaltehnoloogia : petturid võivad kasutada veenvaid taktikaid, et veenda kasutajaid installima näiliselt kahjutut tarkvara, et hiljem avastada selle pahatahtlik kavatsus.

Need taktikad rõhutavad ettevaatliku võrgukäitumise (nt tarkvara allalaadimine usaldusväärsetest allikatest, installiviipade kontrollimine, tarkvara korrapärane värskendamine ja turvatööriistade kasutamine, et vältida soovimatute või pahatahtlike programmide installimist) tähtsust.

Trendikas

Enim vaadatud

Laadimine...