Threat Database Ransomware Popn ransomware

Popn ransomware

Програма-вимагач Popn — це дуже небезпечна та зловмисна програма, яка становить серйозну загрозу комп’ютерам. Ця конкретна шкідлива програма спеціально розроблена для шифрування файлів, що зберігаються на цільовому пристрої, роблячи їх повністю недоступними для жертви без ключів дешифрування, якими володіють виключно зловмисники. Щойно програма-вимагач Popn успішно проникає на пристрій, вона негайно проводить ретельне сканування. Він продовжує шифрувати широкий діапазон типів даних, включаючи документи, фотографії, архіви, бази даних, PDF-файли тощо.

Програма-вимагач Popn є частиною сумнозвісної сімейства шкідливих програм STOP/Djvu . Відмінною рисою цього програмного забезпечення-вимагача є практика додавання розширення .popn до імені кожного зашифрованого файлу. Крім того, щоб відстоювати свої вимоги та спілкуватися з жертвою, зловмисники, які стоять за програмою-вимагачем Popn, створюють текстовий файл під назвою «_readme.txt» на зараженому пристрої, що містить конкретні інструкції щодо того, як продовжити процес оплати викупу та розшифровки.

Важливо чітко знати про хитру тактику, яку використовують кіберзлочинці, які поширюють сімейство шкідливих програм STOP/Djvu. Ці зловмисники часто користуються можливістю розгорнути додаткові шкідливі програми на вже зламаних пристроях. Серед цих додаткових загроз є викрадачі інформації, такі як Vidar або RedLine , що становлять серйозну та непряму небезпеку для конфіденційних даних і конфіденційності жертви.

Програмне забезпечення-вимагач Popn вимагає гроші у жертв, тримаючи їхні дані в заручниках

Програма-вимагач Popn функціонує шляхом шифрування файлів жертви, а потім відображає повідомлення з вимогою викупу. Це повідомлення явно сповіщає жертву про шифрування її файлів. У ньому наголошується, що єдиним життєздатним методом відновлення даних є сплата вимаганого викупу та отримання ключа дешифрування та інструменту від кіберзлочинців, відповідальних за атаку. Сума викупу спочатку встановлена в 980 доларів США. Тим не менш, існує обмежена за часом можливість 50% знижки, знижуючи платіж до 490 доларів США, за умови, що жертва зв’яжеться зі зловмисниками протягом 72 годин. Щоб вселити впевненість, у повідомленні пропонується безкоштовне розшифровування, яке можна виконати для одного файлу до здійснення будь-яких платежів.

Однак важливо знати, що жертви часто не отримують обіцяних інструментів дешифрування навіть після виконання вимог викупу. У результаті експерти радять не платити викуп, оскільки відновлення даних не гарантується, а такі платежі безпосередньо підтримують злочинну діяльність цих зловмисників.

Хоча видалення Popn Ransomware з операційної системи запобіжить подальшому шифруванню файлів, ця дія сама по собі не відновить дані, які вже постраждали від програми-вимагача.

Ставтеся серйозно до безпеки своїх пристроїв і даних

Забезпечення безпеки пристроїв і даних від атак програм-вимагачів вимагає поєднання профілактичних заходів і пильності. Ось основні кроки, які користувачі можуть виконати, щоб захистити себе від програм-вимагачів.

  • Регулярно оновлюйте програмне забезпечення : оновлюйте свою операційну систему, антивірусне програмне забезпечення та програми. Такі оновлення часто містять виправлення безпеки, які усувають відомі вразливості, які використовують програми-вимагачі.
  • Використовуйте надійні та чіткі паролі : створюйте надійні унікальні паролі для всіх облікових записів. Також важливо уникати використання одного пароля для кількох служб.
  • Увімкнути двофакторну автентифікацію (2FA) : активуйте 2FA, коли це можливо. Це додає додатковий рівень безпеки, вимагаючи другу форму підтвердження разом із вашим паролем.
  • Регулярно створюйте резервні копії своїх даних : часто створюйте резервні копії важливих файлів і даних на зовнішній накопичувач або безпечну хмарну службу. Наявність таких резервних копій гарантує, що ви зможете відновити свої дані без сплати викупу в разі атаки.
  • Використовуйте надійне програмне забезпечення безпеки : інвестуйте в надійне програмне забезпечення для захисту від шкідливих програм для виявлення та блокування загроз програм-вимагачів.
  • Навчайте себе та інших : будьте в курсі останніх загроз і методів програм-вимагачів. Навчіть себе та членів своєї родини чи співробітників передовим практикам кібербезпеки.
  • Вимкніть макроси в документах Office : вимкніть макроси в документах Microsoft Office, оскільки вони можуть використовуватися для доставки програм-вимагачів.

Дотримуючись цих заходів, користувачі можуть зменшити ризик стати жертвою атак загроз і краще захистити свої пристрої та дані від руйнівних наслідків таких загроз. Запобігання та готовність є важливими для підтримки безпечного цифрового середовища.

Програма-вимагач Popn надсилає своїм жертвам таке повідомлення про викуп:

'УВАГА!

Не хвилюйтеся, ви можете повернути всі свої файли!
Усі ваші файли, такі як зображення, бази даних, документи та інші важливі файли, зашифровані за допомогою найнадійнішого шифрування та унікального ключа.
Єдиним способом відновлення файлів є придбання інструменту дешифрування та унікального ключа.
Це програмне забезпечення розшифрує всі ваші зашифровані файли.
Які у вас гарантії?
Ви можете надіслати один із своїх зашифрованих файлів зі свого комп’ютера, і ми розшифруємо його безкоштовно.
Але ми можемо розшифрувати лише 1 файл безкоштовно. Файл не повинен містити цінної інформації.
Ви можете отримати та переглянути інструмент дешифрування відео огляду:
hxxps://we.tl/t-MDnNtxiPM0
Ціна закритого ключа та програмного забезпечення для дешифрування становить 980 доларів.
Знижка 50% доступна, якщо ви зв’яжетеся з нами протягом перших 72 годин, ця ціна для вас становить 490 доларів США.
Зверніть увагу, що ви ніколи не відновите свої дані без оплати.
Перевірте свою електронну пошту в папці «Спам» або «Небажана», якщо ви не отримуєте відповідь більше 6 годин.

Щоб отримати цю програму, вам необхідно написати на нашу електронну адресу:
support@freshmail.top

Зарезервуйте адресу електронної пошти, щоб зв'язатися з нами:
datarestorehelp@airmail.cc

Ваш особистий ідентифікатор:'

В тренді

Найбільше переглянуті

Завантаження...